Kocaeli İzmit Diş Hastanesi - Donatım Diş Hastanesi - Bize Ulaşın - İletişim (Health & Beauty - Health Insurance)

Item ID 1828717 in Category: Health & Beauty - Health Insurance

Kocaeli İzmit Diş Hastanesi - Donatım Diş Hastanesi - Bize Ulaşın - İletişim


DİŞÇİ KORKUSU ÇOCUKLUKTAN BAŞLIYOR

Çocukların diş tedavilerinde yaşadığı acılar, travmalar ileride bu durumun sürmesine ve diş tedavilerinin geciktirilmesine neden olabilir. Doğru diş hekiminin seçilmesi ve ailenin doğru davranışları sonucunda dişçi korkusunun üstesinden gelinebilir.TEDAVİLERİ ERTELETEBİLİYOR

Diş hekimine gitme korkusu ülkemizde de sıklıkla görülen bir durumdur. Diş ve diş eti rahatsızlıklarının fazlasıyla yaşanmasındaki bir neden de kişilerin diş hekimine gitmekten çekinmesidir. Çoğunlukla çocuklarda görebildiğimiz bu durum yetişkinlerde de görülebilmektedir. Diş rahatsızlıklarının yanı sıra 6 ayda bir yapılması gereken düzenli muayenelerde de bu durumun engel olması kişinin sadece dişte değil sağlığında da başka hastalıklara yol açabilir.

DİŞÇİ KORKUSUNU YENEBİLİRSİNİZ

Kişiler önceden diş tedavilerinde yaşadığı acılar ileride dişçi korkusu yaşamasına neden olmaktadır. Çocukluk döneminde böyle bir durumun yaşanmaması için çocuk, ‘diş hekimi’ ile korkutulmamalı, diş hekiminin de çocuğa karşı sıcak ve ilgili davranması gerekmektedir. Ayrıca gelişen teknolojiyle birlikte lokal-genel anestezi, sedasyon gibi yöntemlerle kişi acı hissetmeden rahat bir şekilde tedavisini olabilmektedir. Bu gibi tedaviler de hastaya doğru bir şekilde aktarıldıktan sonra dişçi korkusu yenilebilir.

Related Link: Click here to visit item owner's website (1 hit)

Target State: All States
Target City : İzmit – KOCAELİ
Last Update : Jun 30, 2022 2:42 AM
Number of Views: 57
Item  Owner  : donatimdis
Contact Email:
Contact Phone: 0262 331 41 07

Friendly reminder: Click here to read some tips.
 © 2023 USAOnlineClassifieds.com
2023-02-02 (0.270 sec)